-
Viol. O poveste de iubire – Joyce Carol Oates

-
Măștile din spatele măștii – Teodor Hossu-Longin

-
Tot ce rămâne din nimic – Andreea Corneanu

Andreea Corneanu scrie foarte bine și clar. Pe întreg parcursul cărții am avut convingerea că citesc un roman în spatele căruia stau multe ore de documentare, lucru care mi-a confirmat din nou ideea că nicio carte bună nu se bazează doar pe talentul autorului, ci și pe mult efort din partea acestuia.
-
Alergăm

-
Vara în care am devenit frumoasă – Jenny Han

-
Apă dulce – Akwaeke Emezi

-
Unsprezece minute – Paulo Coelho

-
Oxigen – Carol Cassella



